Dikkat

Bu bloga girerken ya da yorum yazarken kimsenin isim, mail..vb. bilgisini istenmez, üye olmak gerekmez. Kişisel bilgilerinizi asla vermeyiniz.

Adres satırında (ilk kısmında) myelomabilgi.blogspot.com.tr yazmalıdır.

 

21 Mart 2010 Pazar

Enginar ve Zerdeçal tabletleri

Evet, hayatımda pek yeni bir şey yok. Çok şükür, iyiyim ve çalışmaya devam ediyorum.
Yoga'nın faydasını gördüm. Artık ondan mı, içtiğim tonik suyundan mıdır bilmiyorum, ayaklarım da eskisi kadar uyuşmuyor. Hatta uzun süredir ovulmasını da beklemez,istemez oldum. Uyuşmalar çok azaldı. Günde bir Neurontin(600mg)+Apicobal'a devam ediyorum.

Bu arada enginar mevsimi geldi. Karaciğere çok faydalı olan bu sebzeyi olabildiğince çok tüketmenizi tavsiye ederim. İlaç gibi düşünün.

Eşim bana GNC mağazasından TURMERIC (Curcumin) yani ZERDEÇAL tabletleri almış. İçinde 100 kapsül var, fiyatı da 50 TL. Biliyorsunuz, bitkisel ürünleri bilmeden tavsiye etmek istemiyorum, fakat zerdeçal'ın ismi myeloma sitelerinde öyle çok geçiyor ki, burada bahsetmeden geçemedim. Bence günde bir tane yutmanın bir zararı olmaz. Hatta çok yararlı olduğuna ikna olmuş durumdayım.

Bu arada..Hücre naklinden yaklaşık 4-6 yıl sonra myelomanın şiddetli bir şekilde geri döndüğüne dair çok örnek okudum ve duydum. Bunun nedenlerini araştırmak lazım. Bu konuda fikri olanlar lütfen yorum yazsınlar. Nakilden sonra da kendinizi ne kadar iyi hissederseniz hissedin, en geç 3-4 ayda bir kontrole gitmeyi ihmal etmeyin derim.

Sağlıcakla kalın.

1 yorum:

  1. Merhabalar,
    MM geri dönme sebebi otolog hücre nakli olabilir. Alınan kemik iliği kişinin kendi kemik iliği olduğu için öncesinde alınan örnekte de döküntü MM hücreleri var. Bu da daha sonra tekrar MM sebebi olabilir. Ve genellikle nüksler daha saldırgan olarak geri dönerler. Sebebin bu olduğunu düşünüyorum.
    Geçmiş olsun dileklerimle

    YanıtlaSil

Lütfen isim vererek doktorları kötüleyen yorumlar yazmayınız ve/veya yakınlarınızın vefatını bildirerek diğer hastaların moralini bozmayınız.
Yorumlarınızın yazı konusu ile ilgili olmasına dikkat ediniz. Genel konulardan ya da durumunuzdan bahsedecekseniz yorumunuzu Forum-2 yazısının altına yazınız. BLOGDAKİ YAZILARI, YORUMLARI TAM OLARAK OKUMADAN SORU SORMAYINIZ. ARAMA KUTUSUNU KULLANARAK SORMAK İSTEDİĞİNİZ KONUDA DAHA ÖNCE YAZILAN TÜM YAZI VE YORUMLARA ULAŞABİLİRSİNİZ.

Mail adresimi bulup mail atanlar: Mail'e cevap vermiyorum. Lütfen soru ve düşüncelerinizi blogdaki açık forum sayfasına ya da ilgili konunun sayfasına yazınız.

Pazarlama mesajlarını silmek için yorumlar denetlenmektedir, bu nedenle yorumunuzun yayınlanması BİRAZ ZAMAN ALABİLİR. Lütfen sabırlı olun, yorumunuz mutlaka yayınlanacaktır.

Katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.